AntiGravity Fitness otázky a odpovede

Môže AG Suspension Fitness a Aerial Yogu cvičiť ktokoľvek?

Ak nemáte žiadne z kontraindikácií (uvedené nižšie) alebo inú fyzickú prekážku a viete urobiť aspoň tri krát za sebou cvik „sed-ľah“, môžete cvičiť AG® Suspension Fitness a Aerial Yogu. Samozrejme, cvičenie je menej náročné pre človeka ktorý pravidelne športuje, má dobrú kondíciu.

Aké náročné je samotné cvičenie?

V prvom rade to závisí od typu hodiny, ktorú si vyberiete a od toho aké školenia absolvoval váš  inštruktor. Obecne ale platí, že mieru obťažnosti si určujete vy sami bez ohľadu na cvičenie. Len vy viete, kde sú vaše hranice a pokiaľ vás vaše telo pustí.  I keď, je nutné dodať, že AG® Yoga Restorative je jednoduchšia než AG® Suspension Fitness a Aerial Yoga.

Aké sú kontraindikácie  AG Fitness techník?

Tehotenstvo, šedý zákal (glaukóm), nedávny chirurgický zákrok  (špeciálne v oblasti očí, chrbta, bedier, rúk a zápästí), srdcová arytmia, veľmi nízky alebo veľmi vysoký krvný tlak, kinetóza, osteoporóza, nedávne poranenie hlavy, odpadávanie, vyšší stupeň artrózy, sinusitis (zápal čelných dutín, upchatý nos), vyklenutá alebo vysunutá medzistavcová platnička, nedávna mozgová príhoda, roztrúsená skleróza, botox (s časovým odstupom menej ako 6 hodín).

Zvládnem prvú hodinu?

Áno. Každý zvládne hodinu! Je vystavaná tak, že rešpektuje filozofiu AG®  a teda nepodporuje súťaživosť ani porovnávanie. Každý cvičí vlastným tempom.

Čo si mám obliecť?

Ideálne je tričko s krátkym rukávom a legíny z bavlneného materiálu (s nešmykľavou úpravou), dámy - športovú podprsenku. Je dobré pamätať, že budete cvičiť aj cviky hlavou nadol, preto je lepšie dlhšie a upnutejšie tričko. Cvičíme naboso. PROSÍM ŽIADNE ŠPERKY ČI BIŽUTÉRIU.

Čo si mám prinesť?

Vodu (neperlivú, nesladenú), malý uterák a „otvorenú myseľ“ .... ŽIADNE ŠPERKY

Potrebujem byť fyzicky zdatná/-ný?

Nie je to nevyhnutnosť. AG®Fitness je jednoduchšie cvičenie než povedzme bežné posilňovanie, nakoľko vám AG®Hammock poskytuje oporu v rôznych pózach. Samozrejme, cvičenie je menej náročné pre jednotlivca, ktorý sa udržuje vo forme nejakým druhom športu/cvičenia.

Musím prísť na cvičenie nalačno?

Nie je dobré cvičiť nalačno, nakoľko prázdny žalúdok môže vyvolať stavy nevoľnosti, ale odporúčame ľahké jedlo alebo menšiu porciu.

Ako sa budem cítiť po cvičení?

Budete vyšší a budete sa cítiť ľahko. Hoci vaše svalstvo dostane zabrať, budete sa cítiť svieži.

Sú všetky dostupné AntiGravity hodiny podobné?

Trvalo vyše 7 rokov výskumu kým bolo AG®Fitness predsavené verejnosti po tom ako pán Harrison vyvinul celý závesný aparát hammocku. Vyvinul veľmi špecifickú terminológiu a postupy ktoré sú úplne bezpečné. AntiGravity® je jediné cvičenie svojho druhu certifikované AFAA a EHFA. Akékoľvek iné podobné metódy cvičenia sú len nepodarená kopia originálu a sú považované za riskanté.

Ste si istý že ma AG Hammock (závesný aparát) udrží?

Každá časť AG®Hammock-u je dimenzovaná na záťaž približne (9Kn) 908 kg.

Ukotvenie v strope je prevedené odborným technologickým postupom ktorý garantuje dané parametre.

Čo ak mám obavy?

K tomu aby sa vaše obavy zmenili na nadšenie je potrebná relaxácia. A práve o to sa snažíme na začiatku každej hodiny. Pamätajte na to, čo povedal F.D. Roosevelt: “Niet sa čoho báť, jedine strachu“ a Eleanor Rooseveltová povedala „Každý deň urobte niečo, čoho sa bojíte“. Naozaj, vyše 6000 ľudí cvičí AG® Fitness bezpečne každý deň. Aj ty to dokážeš!

Budem po cvičení vyššia /-í?

Áno. Vieme vám garantovať, že po hodine budete “natiahnutí” najviac ako sa len dá a teda  vyšší  približne 1 až 2 centimentre. Žiaľ, tento efekt sa nedá opakovať stále tak, aby ste každú hodinu narástli o ďaľší centimeter.

Môže mi AntiGravity pomôcť vyliečiť bolesti chrbtice?

V našich licencovaných cetrách, inštruktori po celom svete hlásia prípady kedy sa cvičencovi zásadne zlepšil stav za použitia “zero – compression inversion” (pozn. prekl. poloha hlavou nadol pri minimalizovaní tlaku na chrbticu). V súčasnosti prebiehajú výskumy ktoré zhromažďujú dostatok dôkazov. Kým budeme mať výsledky týchto výskumov, máte možnosť si to vyskúšať.

Je na hodine použitý rovnaký závesný aparát ako bol použitý pri vystúpeni P!nk na Grammy Awards?

Áno.  AG®Hammock (vyvinutý pánom Christopherom Harrisonom) je často používaný na vystúpenia ako aj vo fitnes. Pri vystúpeniach sa používa skôr uchytený v jednom bode namiesto dvoch. Spolu-zakladatelka, spoločníčka AG®a choreografka Dreya Webber vytvorila scénu pre vystúpenie P!nk na zariadení skombinovanom s AntiGravity®. Carousel, ktoré bolo použité aj pri vystúpeni pri príležitosti inaugurácie prezidenta v r. 2009.